x
Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik İlkeleri:
Bu gizlilik ilkeleri Promodel Ltd. Şti. tarafından, Promodelhobby.com’un gizlilik konusundaki sorumluluklarının tesbiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler promodelhobyy.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir. IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız.

IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.
Sitemizde alışveriş sepetinizin takibi ve aynı reklamların ard arda görülmesinin engellenmesi için Cookie’lerden yararlanılmaktadır. Cookie’lerden size ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik sunulması ve tekrar tekrar şifre girmemeniz için şifrenizin saklanması gibi konularda yararlanılmaktadır.
Sitemizin kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, email adresi ......gibi), finansal bilgilerini (kredi kartı bilgileri, hesap numarası) ve kişiye özel bilgilerini (vergi numarası, kimlik numarası.... vb.) girmelidir. İletişim bilgileri ayrıca kullanıcılarımızla iletişime geçmemiz gerektiğinde kullanılacak. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde kullanılacaktır. Finansal bilgiler tamamiyle gizli tutulacaktır ve sipariş gerçekleştikten sonra kayıtlardan silinecektir. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılabilir.

Kredi Kartları ve Güvenlik:
Online olarak kredi kartının kullanımını gerektiren bir ortamda güvenirliliğin en üst düzeyde olması gerektiği bilincinde olarak güvenlik altyapısını en üst düzeyde, 24 saat sürekli olarak aktif tutan sitemizde kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en çok önem arz eden konudur.
Sizlere en güvenilir alışveriş olanaklarını sunmak amacı ile promodelhobby.com da kullanılan hiçbir kişisel bilgi; kesinlikle üçüncü bir şahıs, herhangi bir kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Satın alma işlemleri sırasında bildirdiğiniz bütün detaylar en yüksek elektronik güvenlik standartlarında saklanmakta ve yalnızca mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.


Promodel, dünyanın mevcut en gelişmiş güvenlik teknolojisi olan SET (Secure Electronic Transaction) ve SSL (Secure Socket Layer) sistemlerini kullanmaktadır. Tüm önemli verileriniz SSL 3.0 ve 128 bit şifreleme ile koruma altına alınmaktadır.
Bu sistemde SSL kullanılarak müşteri ile V-POS (Internet üzerinden kredi kartıyla ödeme işleminin gerçekleşmesini sağlayan yazılım) arasındaki bilgi akışı, SET ile ise V-POS ile banka arasındaki bilgi akışı korunmaktadır. SET ve SSL yazılımları; (müşteri - satıcı - banka) arasındaki bilgi akışının, çözülme ihtimali matematiksel olarak düşük ve teknik açıdan çok zor olan 128 bit teknolojisiyle, şifreli olarak yapılmasını sağlamaktadır.
Alışveriş yapılırken verilen tüm kredi kartı bilgileri alışveriş sitesinden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya gönderildikten sonra, banka tarafından kartın onaylanması işlemi gerçekleşir ve alışveriş sonlandırılabilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site çalışanları tarafından görüntülenemediği ve bilgiler kaydedilmediği için herhangi bir kişinin sizin kredi kartı bilgilerine ulaşması ihtimali kesinlikle söz konusu değildir.


Kredi kartı ve kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada Internet Browser'ınızın alt kısmında küçük bir anahtarcık belirir. Bu güvenlik sayfalarında olduğunuz ve sadece sizin tarafınızdan görüntülenen bir sayfada bulunduğunuz anlamını taşır. Bu sayede göndermiş olduğunuz veriler kesinlikle üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez.
Promodelhobby.com'dan ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin kesinlikle müşteriye yollanmış olması gereklidir . Her zaman olmasa da kimi durumlarda bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilecektir. Bu kontrol tamamen güvenlik amaçlı olup çalıntı kredi kartı vb durumların önüne geçilmesi ve müşterilerin mağdur durumda kalmamaları amacı ile uygulanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı kişisel bilgilerinizin bulunduğu forma irtibat numaralarınızı doğru girdiğinizden emin olmanızı rica ederiz.
Kredi kartınız ile yaptığınız alışveriş sonrası her zaman olmasa da, bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi de istenebilinir. Bu durumda bankanız kayıtlı bilgilerinizden size ulaşarak, siparişiniz ile ilgili onayınızı isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin de güncel olduğundan emin olunuz. Promodelhobby.com'dan yapacağınız alışverişlerinizde kredi kartı bilgileriniz Promodel çalışanlarına hiçbir şekilde ulaşmaz. Vereceğiniz kredi kartı bilgileri direkt olarak kredi kartı ile ilgili bankanın POS onay sistemine gider ve firma çalışanları ve hissedarlarının sizin kredi kartı bilgilerinize ulaşması söz konusu değildir.


T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.